STRUMYK STRACIŁ KORONĘ!

W 29 kolejce Strumyk zmierzył się z zespołem z Rzeszowa (Załęża). Mecz na szczycie zakończył się zwycięstwem Korony 2-0 (0-0).

Strumyk po tym spotkaniu spadł na pozycję wicelidera, zmniejszając swoje szanse na awans. Z kolei Korona wskoczyła na miejsce 1, zapewniając sobie jednopunktową przewagę nad Malawą.

Pierwsza połowa była raczej wyrównana, nie brakowało okazji do bramek, ale brakowało celności i szczęścia. Kilkukrotnie bliski zdobycia bramki dla Malawy był Kacper Rączka, prowadzenie mógł zagwarantować też Hubert Put czy Paweł Odrzywolski, jednak próby były bezskuteczne. Piłka kilka razy przeleciała tuż nad poprzeczką lub w okolicach słupka.

Nasi rywale również atakowali i w końcu miejscowym udało się przebić przez obronę, i w 60 minucie prowadzili już 1-0. Strzelcem bramki został Arkadiusz Senejko.

Na 2-0 dla Korony doprowadził w 77 minucie Przemysław Ferenc.

Mimo znacznej przewagi gospodarzy Korona nie zwalniała, Strumyk też nie odpuszczał, ale ostatecznie nasz zespół musiał odejść z niczym. O tym, kto awansuje, zadecyduje za tydzień ostatnia kolejka sezonu 2017/2018.